عطر و ادکلن

تشخیص ادکلن های اصلی فراگرنس ورد

ادکلن اورجینال سواوی

در دنیای امروز که مشکلات اقتصادی روز به روز بدتر شده و تعداد زیادی از مردم از قدرت خرید کمتری بهره می‌برند، خرید ادکلن های اصلی به امری اجتناب ناپذیر تبدیل گشته است. با این حال شرکت و برند های رقیب بی‌خیال ننشته و در حال تولید انواع عطر و ادکلن مشابه اصلی ( البته با نام متفاوت و قانونی و رایحه یکسان) می‌باشند. شرکت اماراتی فراگرنس ورد (به انگلیسی: Fragrance World) از جمله تولید کنندگان عطر و ادکلن مشابه رایحه ادکلن های اصلی می‌باشد که دارای سابقه بلند مدت و درخشانی در کشورمان می‌باشد.

اما متاسفانه برخی از دلالان و بدل کاران در عرصه عطر و ادکلن در حال اقدام تولید ادکلن های فیک و بدل کرده و بعضا” بسیاری از خریداران و حتی خود فروشندگان عطر و ادکلن از فیک و بدل بودن آن آگاهی کافی ندارند. با این حال امروز قصد داریم چند نکته راجع به ادکلن های فراگرنس ورد بپردازیم که با توجه به این نکات، می‌توانید ادکلن اصلی فراگرنس ورد را تشخیص دهید.

1. جعبه ادکلن 

تشخیص ادکلن اصل گلاموروس گرل | recognize real glamorous girl perfume

در این عکس، به تفاوت ادکلن گلاموروس گرل پرداخته شده که قسمت کادر طلایی شکل آن در ادکلن نوع اصلی به رنگ طلایی تیره در آمده اما در طرف دیگر ادکلن فیک گلاموروس گرل، کادر طلایی رنگ آن، روشن‌تر می‌باشد.
جهت تهیه ادکلن اصلی گلاموروس گرل به لینک زیر مراجعه نمایید:

2. جعبه ادکلن از پشت

 

تشخیص ادکلن اصل فرگرانس ورد از روی جعبه

همانطور که در عکس مشاهده می‌کنید، در پشت جعبه ادکلن اصلی گلاموروس گرل، آدرس سایت (www.fragranceworld.ae) در زیر بارکد قرار گرفته، در حالیکه در ادکلن فیک گلاموروس گرل آدرس سایت در بالای بارکد قرار گرفته است.
لازم به ذکر است که بارکد ادکلن اصلی گلاموروس گرل، علامت بزرگتر < در قسمت انتهایی آن قابل مشاهده است. در حالی که ادکلن فیک و درجه 2 ادکلن Glamorous Girl از این علامت بی‌نصیب می‌باشد.

3. بالای جعبه ادکلن

راه های تشخیص ادکلن اصلی

هنگامی که از قسمت بالا به جعبه ادکلن اصلی گلاموروس گرل نگاهی بیندازید، لوگوی فراگرانس ورد را همراه با نشان تجاری ثبت شده که به صورت ® می‌باشد، را مشاهده خواهید کرد. در غیر اینصورت ادکلن تقلبی و درجه 2 بوده و از کیفیت کافی برخوردار نمی‌باشد.

تشخیص ادکلن اصلی فراگرنس ورد (سواوی)

به یکی دیگر از ادکلن های فراگرنس ورد می‌رسیم. ادکلن سواوی با رایحه خنک و چوبی محصول سال 2016 برند فراگرنس ورد می‌باشد. این ادکلن اماراتی مشابه ادکلن ساواج از برند دیور است. می‌توانید جزئیات این محصول را در قسمت پایین مشاهده نمایید.

1. تشخیص ادکلن از روبروی جعبه

تشخیص ادکلن اصلی سواوی | suave

تشخیص اصل از تقلبی بودن ادکلن Suave نسبت به ادکلن گلاموروس گرل کمی سخت‌تر می‌باشد. همانطور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید، جعبه هر دو ادکلن کاملا” یکسان بوده و تفاوت چندانی با هم ندارند. اما اگر کمی پیشتر برویم، به تفاوت های بیشتر این ادکلن خواهیم رسید.

2. تشخیص ادکلن از پشت جعبه

تشخیص ادکلن سواوی از پشت جعبه

اگر بخواهیم ادکلن سواوی فراگرنس ورد اصلی را با استفاده از جعبه آن تشخیص دهیم، باید بطور واضح بگوییم، این کار غیرقابل انجام است. نمونه عکس بعدی که از بالای جعبه گرفته شده را نیز می‌توانید مشاهده نمایید.

ادکلن اصلی فراگرنس ورد سواوی

3. تشخیص ادکلن سواوی از روی درب بطری

تشخیص ادکلن اصلی فراگرنس ورد سواوی از روی درب بطری

بسیاری از مراجعه کنندگان و مشتریان عزیزی که از فروشگاه لالیک پرفیوم ادکلن سواوی را خریداری کرده‌اند ما را با این سوال روبرو می‌کنند:

آیا حک شدن لوگوی فراگرنس ورد روی درب بطری نشان از اصل بودن ادکلن دارد؟

ادکلن های اصلی فراگرنس ورد، روی درب بطری آن عاری از هر گونه برچسب و لوگوی حک شده می‌باشد. اگر چنین محصولی را مشاهده کردید، در فیک و درجه 2 بودن محصول شک نکنید.

4. تشخیص ادکلن از انتهای بطری

تشخیص ادکلن اصلی فراگرنس ورد سواوی از روی انتهای بطری

در نمونه اصلی ادکلن سواوی در ابتدا، عبارت EAU DE PARFUM مشاهده می‌شود. در مقابل در نمونه فیک و درجه 2 این ادکلن، عبارت vol 80%  جای گذاری شده است. لازم به ذکر است که در نمونه فیک ادکلن سواوی، عبارت FRAGRANCE WORLD بصورت کمانی در داخل بچسب مشاهده می‌شود.
دومین خط روی برچسب ادکلن اصلی، عبارت Natural Spray – Vaporisateur مشاهده می‌شود. در حالیکه در نمونه مقابل ایتن عبارت در خط 3 برچسب نشان داده شده است. در سومین خط روی برچسب اصلی ادکلن سواوی For External Use Only مشاهده می‌شود. در حالیکه این عبارت در نمونه فیک آن، به صورت کمانی نشان داده شده است. تنها شباهت برچسب اصلی و فیک این ادکلن در خط چهارم آن می‌باشد که عبارت MADE IN UAE روی آن نوشته شده است.

کلام آخر و جمع‌بندی نهایی: با پیشرفت تکنولوژی و دستگاه های صنعتی، ساختن ادکلن های مشابه اصلی بسیار بیشتر شده و راه های تشخیص آن سخت تر. اما با توجه به نکات ریز و جزئی می‌توانید براحتی ادکلن های اصلی از فیک را تشخیص داده و از خرید ادکلن فیک و تقلبی ممانعت به عمل آید.

دیدگاهتان را بنویسید